fbpx

Turkmenistan Kaka district 2.88 Ha soilless tomato greenhouse

maysera com tr tamamlanmis projelerimiz turkmenistan kaka topraksiz domates serasi kurulumu turkiye antalya firmasi
  BİLGİLERİ FAYDALI BULDUYSANIZ LÜTFEN PAYLAŞIN VE DAHA FAZLA İNSANLARIN BİGİ EDİNMESİNİ SAĞLAYIN!

  Türkmenistan’ın Ahal vilayetinin Kaka ilçesinde modern tarım kompleksinde faaliyet göstermekte olan girişimci Bayrammyrad Amanmuradov’un var olan 3 hektarlık domates serasının devamını tamamlayarak üretim kapasitesini 6 hektara çıkardık. Kurulum aşamasında gerekli olan sera konstrüksiyon ekipmanlarını, sulama gübreleme otomasyon sistemi gibi topraksız domates serasında var olan tüm parçaların fabrikamızda üreterek yolladık.

  Sera Özellikleri

  Kurulumu tamamlanmış olan sera projemiz aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır ve üreticimize çok fazla kolaylıklar sağlamaktadır.

  • Topraksız domates sera konstrüksiyon yapısı.
  • Bitki yetiştirme ortamı gutter ve cocopeat sistemi.
  • Bitki askı tel sistemi.
  • Sera iklim kontrol sistemi.
  • Sera ısıtma sistemi.
  • Sera sulama gübreleme otomasyon sistemi.
  • Sera perde sistemi.

  Donanım Özellikleri

  Tam otomasyonlu sulama sistemine sahip olan bu sera, mühendisler tarafından belirlenmiş programlara göre domates sıralarını otomatik olarak sulamaktadır.

  Sulama otomasyon sistemiyle entegre çalışan gübreleme sistemi mühendisler tarafından belirlenen programlara göre gübreleme yapmaktadır. Bu önemli miktarda gübre sarfiyatını önlemektedir.

  Seranın etrafına yerleştirmiş olduğumuz metereoloji istasyonumuz dış iklim verilerini ana otomasyon makinesine iletmektedir. Aynı zamanda sera içi iklim verilerini otomasyon cihazlarına ileterek havalandırma pencerelerinin otomatik açılıp kapanmasını, içerideki nem oranı düştüğünde nemlendirme yapmasını sağlamaktadır. Isı seviyesi düştüğünde ısıtma sistemini otomatik olarak çalıştırmaktadır.

  BİLGİLERİ FAYDALI BULDUYSANIZ LÜTFEN PAYLAŞIN VE DAHA FAZLA İNSANLARIN BİGİ EDİNMESİNİ SAĞLAYIN!